Başvuru İşlemleri

  1. Başvuru sistemine http://yossinav.sabis.sakarya.edu.tr adresinden erişebilirsiniz.
  2. Başvuru sırasında istenen bilgileri eksiksiz doldurunuz. Elektronik ortama aktarılmış fotoğrafınızı, pasaportunuzun kimlik bilgileri bulunan sayfasının resmini ya da uluslararası kimlik kartınızın resmini sistemde ilgili alana yükleyiniz.
  3. Başvuru işlemleri tamamlandığında, aday numaranız başvuru sırasında kullandığınız e-postanıza gönderilecektir. Email veya telefon ile yapılacak sorgulamalarda aday numarası kayıtlarınıza erişimde kolaylık sağlayacaktır.
  4. Başvuru hesabınıza sonraki girişlerinizde aynı e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapabileceksiniz.
  5. Sınav ücretini uluslararası ödemeye açık kredi kartı (başvuru sitesindeki sanal pos yoluyla) veya sistem üzerinde verilen hesap numaralarına EFT/SWIFT yapmak suretiyle ödeyebilirsiniz.
  6. Sınav ücreti başvuru süresi içinde yatırılmalıdır. Yatırılan ücretler ilgili banka aracılığı ile günlük olarak kontrol edilmektedir. Sınav takviminde belirtilen başvuru tarihleri arasında ücreti yatırılmayan veya eksik yatırılan başvurular onaylanmaz.
  7. Ödemenizi IBAN veya SWIFT yoluyla yaparsanız, açılan pencereye mutlaka SWIFT kodu veya IBAN numarasını girmelisiniz.
  8. Sınav ücretinizin banka hesabına aktarıldığı tespit edildikten ve sınava gireceğiniz yer belli olduktan sonra başvurunuz onaylanacaktır.
  9. Başvurunuz onaylandıktan sonra Sınava Giriş Belgenizi sistem üzerinden çıktı alabilirsiniz. Sınav yeri saati ve kimlik bilgileriniz Sınava Giriş Belgesi üzerinde yer alacaktır.